ul. Swobodna 14/2, Wrocław

ph. 71 720 99 68

cell. 790 42 00 55

cell. 796 373 575

 

 

cell. 574 813 349

ul. Dziadoszańska 46, Wrocław

ph. 71 781 95 25

cell. 790 42 00 55

cell. 796 373 575

cell. 574 813 349

Free reviews and consultations:

 prosthetic, implantological and orthodontic

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje ortodontyczne, protetyczne i implantologiczne 

ph.   71 720 99 68          cell.   790 42 00 55     cell.   796 373 575 

cell.  574 813 349

 

Naszym pacjentom proponujemy odbudowy implantologiczne zębów  - korony, mosty i protezy oparte na implantach MIS. Przed zabiegiem podczas konsultacji implantologicznej przedstawiamy Pacjentowi możliwe warianty leczenia i pomagamy w wyborze optymalnego planu uzupełnienia braków zębowych.

Uproszczony schemat zabiegu:

 • pierwsza wizyta: wykonujemy zdjęcie panoramiczne zębówi na jego podstawie określamy możliwości i wskazania do zabiegu wszczepienia implantów oraz przedstawiamy pacjentowi możliwe warianty leczenia. Jeśli pacjent akceptuje plan leczenia w celu dokładniejszej diagnostyki miejsca zabiegowego wykonujemy tomografię 3D. Gdy dysponujemy już kompletem niezbędnych badań możemy zacząć planowanie rodzaju i rozmieszczenia implantów tak aby maksymalnie wykorzystać warunki kostne u pacjenta i osiągnąć najlepszy możliwy efekt leczenia. Aby maksymalnie zwiększyć szanse na sukces w leczeniu implantologicznym ważna jest optymalna higiena jamy ustnej i całkowity brak kamienia nazębnego. 
 • druga wizyta: na tej wizycie przystępujemy do zabiegu implantacji. Po zakończonym zabiegu odtwarzamy estetykę i funkcję tak aby umożliwić naszym pacjentom normalne funkcjonowanie. Braki zębowe w implantowanym odcinku odtwarzamy tymczasowo za pomocą mostów adhezyjnych, szyn nagryzowych lub standardowych protez akrylowych z miękkim podścieleniem. Zawsze czynimy starania aby Pacjent po zabiegu mógł wyjść z gabinetu z estetycznym uzupełnieniem, które będzie używane do momentu wgojenia się implantów i wykonania ostatecznej odbudowy protetycznej. Zabieg wszczepienia implantów kończy zawsze biostymulacja laserem w celu przyspieszenia gojenia, oraz zmniejszenia stanu zapalnego w obrębie rany.
 • trzecia wizyta: po upływie określonego czasu wgajania implantów - 3 miesiące dla szczęki dolnej i 6 miesiący dla szczęki górnej odsłaniamy implant i wykonujemy odbudowę protetyczną na wszczepionych implantach. Możliwości leczenia protetycznego opartego na implantach widoczne są po kliknięciu w odpowiedni obrazek obok

Najczęstsze pytania :

- kto może poddać się zabiegowi implantacji? - wskazania i przeciwwskazania do zabiegu implantacji ustalane są przez lekarza podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w gabinecie, przeciwwskazaniami do zabiegu implantacji są np. niektóre choroby ogólnoustrojowe, niemożność utrzymania dobrej higieny jamy ustnej przez pacjenta, duże braki kostne w miejscu planowanej implantacji - nie spełniające warunków do przeprowadzenia regeneacji kostnej lub zabiegu podniesienia dna zatoki

- czy implantacja jest bolesna? - zabieg wszczepiania implantów mimo pewnej inwazyjności wykonywany jest całkowicie bezboleśnie. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym znieczuleniom. Podczas zabiegu używane są najmocniejsze środki znieczulające gwarantując możliwość spokojnego pozycjonowania i wszczepiania implantów. Jednocześnie w trakcie i po zabiegu pacjent jest w pełni świadomy i może samodzielnie wracać autem. Dla wyjątkowo zestresowanych pacjentów oferujemy możliwość podania leków rozluźniających napięcie, powodujących znacznie przyjemniejszy przebieg implantacji.

- czy każde wszczepienie implantu kończy się sukcesem? - zabieg wszczepiania implantów tak jak każdy zabieg medyczny niesie za sobą ryzyko niepowodzenia, skuteczność implantacji oceniana jest na około 98%. Oznacza to, że 1 na około 40 wszczepionych implantów nie ulega zrośnięciu z kością i trzeba będzie go usunąć. Niezintegrowany implant jest bezboleśnie usuwany i zwykle po powtórnym wszczepieniu implantu w to samo miejsce zabieg kończy się sukcesem.

 

Implant – to niewielka śrubka zastępująca korzeń zęba, umieszczana w kości. Implant nie jest pełnym

zębem. Do implantu poprzez przykręcany    łącznik mocuje się opowiednie                    elementy protetyczne        

most na implantach

most porcelanowy na implantach 

proteza całkowita na implantach

 proteza całkowita na implantach

Implant jest częścią niewidoczną, tak jak korzenie zębów. Implanty pomagają w sytuacji kiedy brakuje jednego, kilku lub wszystkich zębów. Nie ingerują w zęby sąsiednie (szlifowanie w przypadku mostów). Implant to dożywotnia odbudowa utraconych zębów. Jest doskonałą alternatywą dla osób niezadowolonych z użytkowania protez, nie potrafiacych sie do nich zaadaptować, czy zwyczajnie stroniących od uzupełnień ruchomych(wystarczą 2 implanty). Przy całkowitym braku uzębienia wystarczy tylko 6 implantów w szczęce i 4 w żuchwie, by znowu swobodnie gryźć i się uśmiechać (koncepcja all-on-4).

Zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny (pacjent jest znieczulany miejscowo, jak przy zwykłym leczeniu próchnicy). Po wkręceniu implantu, przed ostateczna odbudową protetyczną, należy odczekać okres niezbędny na integrację implantu z kością (w szczęce 6 miesięcy, w żuchwie 3 miesiące). W tym czasie można nosić uzupełnienie tymczasowe, a daje to gwarancję wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania implantu.

Opening hours

 • ul. Dziadoszańska 46, Wrocław
 • Monday - Friday
 • ul.Swobodna 14/2
 • Monday - Friday

Telephone registration

 • ul. Dziadoszańska 46, Wrocław
 • 71 781 95 25
 • 790 42 00 55
 • 796 373 575
 • 574 813 349
 • ul.Swobodna 14/2, Wrocław
 • 71 720 99 68
 • 796 373 575
 • 790 42 00 55
 • 574 813 349